Auta 4x4

Informace o autech s pohonem 4x4

Teréní auta můžeme řadit do kategorie osobních, ale v tomto případě, jsem je zařadil na samostatnou stranu. Protože pohon všech kol patří původem k teréním autům, jelikož právě teréní auta jezdila často do nehostinných podmínek protovozu. A právě zde často mohlo docházet k zapadnutí vozidla např. na nezpevněné cestě. Pohon všech kol dáva autu větší možnosti, ovšem nepřeceňujte auto jenom proto, že má pohon všech kol.

Teréní auta můžeme rozdělit na dvě skupiny. Do první skupiny bych zařadil auta, které jsou svou stavbou teréní, ale patří spíše do městského provozu. Jsou to designově hezké limuzíny, vyšší stavby. Tyto auta si bvykle kupují úspěšní podnikatelé či manažeři, vyšší stavba vozu jim dává pocit většího bezpečí, ale tyto auta s těmito vozy se do terénu spíše nejezdí.

Druhá skupina aut, jsou auta, která jsou využívána k práci nebo pohybu v terénu. Známý a tvrdý pracant je Lada Niva 4x4. která je již dlouho dobu vyráběna. V jejím případě je jisté, že nemůžeme mluvit o voze reprezentativním, ale čistě téréním. Existuje zde další řada teréních aut, zejména ty novější mají již rysy designově hezké a přesto se ideálně hodí a obvykle používají v terénu.
Zásady ochrany soukromí (privacy policy) Nejedná se o oficiální stránky. Autor si vyhrazuje právo na chybu či omyl. TOPlist